فرهیختگان ماندگار سازمانی مردمی است که از ابتدا با تکیه بر جلب مشارکت‌های مردمی و انواع کمک‌های انسان‌دوستانه اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی متولد شده و اداره می‌شود. گسترش روز افزون حمایت‌های فرهیختگان ماندگار از نخبگان و استعدادهای درخشان و افزایش نیاز به این حمایت‌ها لزوم توجه به بخش جلب مشارکت فرهیختگان ماندگار و اهداف انسان دوستانه آن را بیشتر می‌کند. از این رو این بخش برای تسهیل فرآیند اهدای کمک نیکوکاران به نخبگان و استعدادهای درخشان همواره تلاش می‌کند تا روش‌های مختلفی را برای اهدای کمک‌های مردمی به فرهیختگان ماندگار اتخاذ نماید که می‌توان به ایجاد سیستم‌های پرداخت الکترونیکی اشاره کرد .
کلیه فعالیت‌های این بخش با تاکید ویژه بر اصل شفافیت و پاسخگویی صورت می‌پذیرد و هرکمکی در هر اندازه و نوعی، در فرهیختگان ماندگار جایگاهی والا دارد. بخش جلب مشارکت تلاش دارد منابع مالی لازم برای رسیدن به این هدف والا که در سایه حمایت فرهیختگان ماندگار است هیچ نخبه ای از فقر و ناتوانی از پرداخت هزینه ها رنج نخواهد برد.
برای تماس با بخش جلب مشارکت فرهیختگان ماندگار و کسب اطلاعات درباره روش های کمک به فرهیختگان ماندگار و در صورت تمایل به مشارکت در حمایت از نخبگان و استعدادهای درخشان با شماره ۰۳۱۵۲۴۴۱۰۱۸ مرکز جلب مشارکت فرهیختگان ماندگار تماس حاصل فرمایید.